Znajdź laboratorium, wykonujące badanie TORCH 10
Znajdź laboratorium


Przeciwciała w ciąży zobacz film

Ciąża to wyjątkowy stan. Przez dziewięć miesięcy organizm kobiety i rozwijającego się dziecka są z sobą związane. Zdrowie dziecka ściśle zależy od kondycji matki. Dlatego każda przyszła mama powinna o siebie szczególnie dbać.

 

Czy infekcje w ciąży wiążą się z ryzykiem dla dziecka?

Jednym z niebezpieczeństw są infekcje w ciąży, szczególnie te, które mogą wpłynąć na rozwój płodu. Dlatego infekcje w ciąży to jedna z rzeczy, której kobiety w ciąży starają się unikać. Codziennie atakuje nas mnóstwo różnych wirusów i bakterii. Jeśli ciężarna kobieta złapie zwykły katar, nie wpłynie to na stan zdrowia rozwijającego się płodu. Niestety istnieje wiele czynników zakaźnych (patogenów), które mogą go zakłócić. Wirusy i bakterie, które przedostają się do organizmu matki, mogą przenikać przez łożysko do rozwijającego się płodu. Takie patogeny zaliczamy do tzw. grupy TORCH.  Infekcje w ciąży czynnikami z grupy TORCH mogą być niebezpieczne i spowodować zaburzenia w rozwoju umysłowym i fizycznym płodu, a niekiedy doprowadzić nawet do poronieniaSkutki, które powodują infekcje w ciąży zależą od czynnika zakaźnego i etapu ciąży.

 

 

 

Chcesz mieć pewność, że infekcje w trakcie ciąży nie będą niebezpieczne dla Twojego Dziecka? Obejrzyj film Przeciwciała w ciąży – co i kiedy badać i sprawdź jakie badania profilaktyczne możesz wykonać aby zapewnić spokój sobie i bezpieczeństwo Dziecku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

alergiczne.info boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info antyneuronalne.pl kalpro.pl