Znajdź laboratorium, wykonujące badanie TORCH 10
Znajdź laboratorium


Co powinna wiedzieć każda przyszła mama?

Infekcje w ciąży to poważny temat. Podczas ciąży wirusy i bakterie, które przedostają się do organizmu matki, mogą przenikać przez łożysko do rozwijającego się płodu. W niektórych przypadkach mogą one powodować zaburzenia w rozwoju umysłowym i fizycznym płodu, a niekiedy nawet doprowadzić do poronienia. Infekcje z grupy TORCH takie jak:

  • różyczka,
  • cytomegalia,
  • opryszczka,
  • toksoplazmoza,

zwykle przebiegają bezobjawowo lub bardzo łagodnie, ale dla rozwijającego się w łonie matki dziecka wiążą się z poważnym ryzykiem.

Film Infekcje w ciąży – co powinna wiedzieć każda przyszła mama

Chcesz mieć pewność, że infekcje w trakcie ciąży nie będą niebezpieczne dla Twojego Dziecka? Obejrzyj film Infekcje w ciąży – co powinna wiedzieć każda przyszła mama i sprawdź jakie badania profilaktyczne możesz wykonać aby zapewnić spokój sobie i bezpieczeństwo Dziecku.

 

 

 

Badanie TORCH 10

Grupa zakażeń TORCH może stanowić poważny problem, jeśli pojawią się w czasie ciąży. Z tego powodu tak istotne są badania w kierunku ich wykrywania. Lekarz może zlecić badanie z krwi, aby stwierdzić, czy pacjentka przechodziła już zakażenie jednym z czynników zakaźnych z grupy TORCH czy dopiero jest narażona na pierwsze zachorowanie. W badaniu TORCH 10 sprawdza się obecność we krwi tzw. przeciwciał, czyli białek produkowanych przez układ odpornościowy w momencie zetknięcia z patogenem. Jak wygląda wynik badania TORCH 10? Jakie znaczenie ma wynik badania? Dowiedz się więcej klikając w Badanie TORCH 10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

alergiczne.info boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info antyneuronalne.pl kalpro.pl